ZERO WASTE ILU | Ebatavaline näopuhastusvahend köögikapist, mis toimib ülihästi!
Mu teismeline tütar vaatab mind alati krimpsus näoga, kui näeb millega ma vannitoas nägu pesen. Täiesti looduslik ja nahale hästi mõjuv vahend, kuid tütre jaoks imelik ja rõve!
Eelistan kehahoolduses kasutada tooteid, mis on võimalikult looduslikud ja nii naha-, tervise- kui ka keskkonnasõbralikud. Eriliselt ideaalne, kui toode oleks veel zero waste ehk pakendi- ja jäätmevaba ning odav.
Millega ma varasemalt oma nägu pesnud olen?
Näonaha pesemisel olen kasutanud erinevaid poest ostetud geeljaid puhastusvahendeid, pakendivabu näopesuseepe, õlisegusid ja tavalist söögisoodat.
Geelidega kaasnevad alati plastikust pakendid, mille fänn ma väga ei ole ning üldjuhul sisaldavad need lisaks palju koostisosi, mis ei ole looduslikud ning ei mõju hästi ei mu nahale, üldisele tervisele ega ka keskkonnale. Tihti ei pese geelid ka kõike mustust näolt maha nagu sooviksin.
Näopesuseepe olen kasutanud kõige pikemat aega, sest saan neid osta pakendivabalt ning püüan valida alati sellised seebid, mis on üleni looduslikest komponentidest. Sõbralik igas aspektis, ainult et…. seepe kasutades jääb nahale alati imeõhuke seebikiht, mis näonahal ummistab tihti poore, kuivatab nahka ning ei eemalda kõiki surnud naharakke nagu sooviks.

Õlisegud puhastavad nahka üsna hästi, eriti kui seal on peened koorivad osakesed sees. Küll aga nahk jääb parajalt õline ning et õlisusest lahti saada on vaja rätiga nägu üle tõmmata. Samuti ei sobi õliga naha pesemine kõigile nahatüüpidele. Rasune ja aknele kalduv nahk nagu mul, läheb tihti põletikuliseks ja tuleb palju pisikesi punnikesi juurde peale kasutamist, sest näonahk ei saa selle õlisuse all piisavalt õhku.
Soodaga pestes ei pea muretsema, et midagi surnut sinna näkku jääks. Kuna kasutan soodat ka muudes kodumajapidamise koristustöödes, siis on teada asi, et sooda puhastab pea et kõik laitmatult. Näonahk saab superpuhtaks ja ka koorituks, kuid samas on tal nahka tugevalt kuivatav effekt. Akne punnidele mõjub soodaga pesu hästi, sest kuivatab neid ja võtab põletikku vähemaks, kuid ülejäänud naha osale see nii hästi ei mõju. Pikaldane soodaga näonaha pesemine tekitab ka enneaegseid vananemistunnused näonahas.
Ja mis rõvedusega ma nüüd siis pesen?
Minu arust ei ole see üldse rõve ja ma ei tea, miks lastele see õõvastust tekitab. Võibolla ehk oma värvi tõttu, mis meenutab imiku kõhulahtisust. Nimelt olen ma viimased 4 kuud pesnud oma nägu kikerhernejahuga.
Kikerhernejahu sisaldab looduslike saponiine, mis sisaldab näiteks seep, et eemaldada mustust. Kuna kikerhernejahu ei sisalda sellisel hulgal rasvainet nagu seep, siis ta peseb nahka paremini kui seep ega jäta mingisugust kihti nahale kuivades, mis kuivataks nahka või mis ei laseks näonahal hingata.
Kusjuures, mina vana aknenägu, ei ole varem oma nahka nii heas seisus näinud. Vinne ja punne tuleb ikka aeg ajalt ette, aga mitte sellises mastaabis nagu varem. Üliõnnelik!

Olen tähele pannud, et kui seebil on kuivatav mõju, siis kikerhernejahul on kergelt ka niisutav ja toitev mõju. Ma ei ole kindel, millised mineraalained ja vitamiinid seal sees seda põhjustada võiks, aga nahk on puhas, sile, prink ja jume on samuti palju ilusam. Midagi maagilist seal jahus peitub!
Kuidas kikerhernejahuga nägu pesta?
Mina ostsin oma jahu It’s Bio poest pakendivabalt ja lisaks on tegu mahejahuga. It’s Bio-l on ka e-pood, kust saab pakendivabalt ja muidu mahedaid ja zero waste tooteid osta. 500g mahe kikerhernejahu maksab seal näiteks 2.50.
Hoiustan väikest kogust jahu ühes pisikeses purgis, mida on mugav vannitoakapis hoida.
Iga kord kui hakkan nägu pesema, lasen esmalt näonaha sooja veega üle paar korda. Seejärel valan purgist pihku kusagil 0,5 tl kikerhernejahu ja lisan tsipakene vett juurde, et saada hapukoorepaksune pasta. Kellel mugavam, võib segu kuskil pisikeses anumas enne näopesu valmistada. Ma olen laisk ja teen otse peopesas.
Hõõrun niisket näonahka pastaga kusagil 30 sekundit kuni minut (aeg ei ole oluline, nii kuidas ise tunned, et võiks nüüd nagu puhas olla) ja siis pesen sooja veega pasta näolt maha. Nii kui pasta maha pestud on kohe tunda näonahka katsudes, et see on siidine ja pehme ning PUHAS 😀
Imelihtne nipp näonaha pesemiseks! Odav, pakendivaba, üdini looduslik, ei sisalda ühtegi halba kemikaali, keskkonnasõbralik ja näonahk on super õnnelik selle kõige eest!
